Małe co nieco dla Legoholików

Moje dzieci są legoholikami. Nie przesadzam ani troszeczkę. Klocki lego są ich najlepszą zabawką.

Od rana do nocy ich główki pracują. Budują przeróżne pojazdy, potwory,  roboty, budynki… Jak to dzieci, których wyobraźnia jest niczym Wielki Kanion Kolorado. Piękna, olbrzymia i niepojęta.

Klocki towarzyszą nam zawsze i wszędzie. Chłopcy sprytnie przemycają je do przedszkola. Zbudowane z klocków: pistolety, dziwne robaki, pojazdy, domki czasami chociaż kilka klocków- lego musi być przy nich. Tak się spryciarze wycwanili, że nie ukrywają ich w banalnych kieszeniach. Chowają pod bluzkami, pod czapkami, w skarpetkach… Ba! Zdarzyło się nawet, że złapałam ich na „gaciowym przemycie”( schowali klocki w majtkach). Tak jak napisałam, nic dodać nic ująć. Główki mają nie od parady. Ich łepetynki pracują pełną parą, wymyślając to nowe budowle, udoskonalają sposoby przemytu :)

Cała trójeczka uwielbia budować. Lego działa na nich terapeutyczne. Niczym cudowny i zbawienny środek uspokajający. Z bandy krzyczących i bijących się łobuzów stają się zgodnie i cichutko działającą drużyną:

Córka buduje budynki, wielkie miasta. Średni syn straszne i przerażające smoki oraz potwory.  Najmłodszy zaś, rozkłada tory. Jest on zawiadowcą, kolejka to jego działka. I tak, kilka godzin bawią się. Potwory atakują miasto, niszczą budynki a spłoszone ludziki lego uciekają w pędzącej z prędkością światła kolejce.

Zabawie najczęściej towarzyszy piosenka z „ Lego przygody ” Życie jest czadowe” KLIK

Dla takich „legowych  freak’ów” jakimi bez wątpienia są moje pociechy fantastycznym miejscem jest Legoland. Zdaję sobie sprawę, że moje szkraby nie są jedynymi  miłośnikami tych klocków dlatego „z sercem na dłoni i duszą na ramieniu” wszystkim legoholikom polecam berliński Legoland. Byliśmy całą naszą rodzinką z trójeczką naszych cudownych dzieciaczków (rozpiętość wiekowa dość duża od 3 do 12lat) wszyscy bawiliśmy się wspaniale, była to cudowna wycieczka.

LEGOLAND Discovery Center Berlin to centrum rozrywki związane z ukochanymi przez nasze smyki klockami. Ponieważ jest to obiekt typu indoor nie oferuje on olbrzymich rozmiarów atrakcji, bardzo dużych karuzeli. Proponuje natomiast kreatywną zabawę z klockami, warsztaty edukacyjne i pojedyncze małe karuzele.

Lego Chima

 Ponad 5 milionów klocków Lego, fabryka, w której pokazana jest produkcja klocków duplo (dzieciaki zabierają je ze sobą), tunel strachu, workshop gdzie krok po kroku buduje się modele, kino 4D… 

Star Wars

Jest to miejsce, w którym wraz z dzieciakami możemy się zatracić przez cały dzień – zabawy interaktywne, latające kolejki, i oczywiście morze klocków…

Lego- lew

Wielka makieta Berlina zbudowana z klocków Lego zrobi wrażenie na każdym. Dla dzieciaków przygotowano też specjalne atrakcje – naciskając odpowiednie przyciski mogą wysadzić mur berliński czy wprowadzić w ruch pociąg.

W specjalnych pokojach istnieje możliwość zorganizowania fantastycznych i niezapomnianych urodzin.

 Co podobało się harmonijnej rodzince?

  • ( 3latek i tata) Tunel strachu! kościotrupy, smoki z klocków lego i wagonik, który „spada” o poziom niżej.
wagonik-lego
  • ( 6latek ) modele starych samochodów

 

Mata Berlina
  • ( mama, 6latek i 12latka) kino 4D, w którym można było cieszyć się zaskakującymi efektami takimi jak: śnieg czy wiatr

 

Kino 4D
  • ( cała 5osobowa rodzinka) budowanie modeli z klocków razem z animatorem.
Warsztaty

 

Układanie klocków z animatorem

 

Z wielkim trudem i ogromnym smutkiem opuszczaliśmy to wspaniałe miejsce.

Było po prostu… fan…ta…sty…cznie!

Na wiosnę, pojedziemy ponownie. Lecz wtedy wizytę w Legolandzie połączymy z wycieczką do ZOO, które jest bardzo blisko.