Taka sytuacja

Ot, taka sytuacja.

Troszkę zabawna, wulgarna, niesmaczna, prostacka. Chyba zależy od tego jak na nią spojrzeć. A może od tego w jakiej pozycji właśnie jesteśmy. Bo ponoć punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, czy jak tam to szło. Na pewno miało to miejsce bardzo dawno temu. Tak dawno, że nie pamiętam czy to słyszałam, czy o tym czytałam , czy może sama byłam naocznym świadkiem.

Upalne lato, środek komunikacji miejskiej. Pasażerowie rozpuszczają się, leją się z nich hektolitry potu. Mnogość zapachów tworzy duszną i nieprzyjemną nutę. W fotelu siedzi młoda dziewczyna dość prowokacyjnie ubrana. Hm…to również może być kwestią sporną. Dla jednych skąpo a dla drugich jak zakonnica. W każdym bądź razie, miała na sobie obcisłą i kusą sukienkę która z trudem zakrywała jej pupę. Siedziała i przyciągała wzrok, każdego z podróżnych.

A dlaczego?

Na pewno nie z powodu sukienki. Nogi takie jakieś nieposłuszne miała. Jakby się pokłóciły i nie chciały stać obok siebie. Jedna daleko od drugiej pokazując majtki. Dobrze, że je w ogóle miała. Gdyby było inaczej z pewnością dziewczyna trafiłaby do wiadomości- to były czasy kiedy internety nie hulały.

Zerkali, więc wszyscy bez wyjątku udając, że nie patrzą.  Majtki by  jeszcze przeszły, ale dziewczyna spektakularnie zarzucała nogę na nogę tak, że nie jedna gimnastyczka pozazdrościłaby jej takich szpagatów.  Niczym Sharon Stone w „Nagim instynkcie”. Tylko trąciło to kiepskim plagiatem.

Jeden z gapiów nie udawał, że nie patrzy. Patrzył się, oj patrzył i nie robił tego dyskretnie.  Zaglądał i wyglądał a jak stracił  dziewczynę( a może jej krocze )z pola widzenia wyginał się i zmieniał pozycję tak żeby mieć widoki jak na widelcu.

Mężczyzna chcąc zagadnąć dziewczynę z uśmiechem, po cichu zażartował:

- to się myje a nie wietrzy.

Dziewczyna bez chwili namysłu i żadnego zająknięcia, z błyskiem w oku. Głośno tak, że wszyscy słyszeli zripostowała :

-to się liże a nie wącha.

Mężczyzna zdębiał i nic nie powiedział, odwrócił głowę w drugą stronę i wlepił wzrok w szybę, z resztą wszyscy tak zrobili i nikt, nawet ukradkiem nie spojrzał na dziewczynę.